4032 Debrecen, Verseny u. 2.
Telefon: (52) 534-522, Fax: (52) 534-523
OTP Bank Nyrt. 11738008-21456815
Engedélyszám: E/2020/000086
Nyilvántartási szám: B/2020/000219
Weboldal
4032 Debrecen, Verseny u. 2.
Tel.: (52) 534-522, Fax: (52) 534-523
OTP Bank Nyrt. 11738008-21456815
Nyilvántartási bejegyzésszám: 09-02-0001888
 

Rólunk

Egyesületünkről

A polgárok mindennapi kultúrájával kiegészülve formálódott meg a program

A Mindennapi Kultúráért Egyesületet 1998-ban alapította meg 16 fő magánszemély, akik közül többen A Mindennapi Kultúráért Alapítvány (mint – gyakorlatilag – jogelődnek tekinthető szervezet) tisztségviselői és a debreceni Regionális Gazdaságfejlesztési Klub aktív tagjai voltak. A szervezet kezdetben a „Tisztességes vállalkozásokért” c. akció megvalósításával foglalkozott, melynek célja a sikeres munkakultúra, illetve a vállalkozás- és pénzkultúra módszereinek megalkotása, terjesztése volt. Ez a kezdeményezés később kiegészült egy közművelődést, mindennapi kultúrát fejlesztő programelemmel is.

A fent említett alapítvány kezdeményezésére 1991-ben elindult egy konferenciasorozat, melynek szervezését A Mindennapi Kultúráért Egyesület tovább folytatta. A „Munkakultúra és szakképzési modellek” c. rendezvények országosan elismert szakmai találkozókká nőtték ki magukat, melyek alkalmanként 30-40 fő előadót és 250-350 fő részvevőt mozgatnak meg. A tágabb értelemben vett szakképzés (középfokú és felsőfokú oktatás, felnőttképzés) aktuális ügyeit megtárgyaló konferenciasorozat országosan egyedülálló módon 2012-ig 21 alkalommal került megrendezésre. A Mindennapi Kultúráért Egyesület emellett komoly figyelmet fordított kisebb, félnapos fórumok rendszerének kialakítására is, melyek elsődleges témái a különböző vállalatok munkakultúrái, illetve az önképzés, önnevelés módszerei voltak.

Az Egyesület 2011. decemberében komoly átalakuláson ment keresztül, mivel három, nagy múlttal rendelkező oktatási vállalkozás lépett a tagok sorába, melynek köszönhetően országos lefedettségű hálózat jött létre és a szervezet legfőbb tevékenységévé a felnőttképzés vált. Egyesületünk egyik tagja több mint hatvan tanfolyamot szervezett már a mezőgazdasági témakör keretein belül.

Továbbá szervezetünk 2012. nyarán részt vett a Nokia Komárom Kft. által szervezett Nokia Bridge Családi Gazdálkodási Programban, mely program keretein belül az Árutermelői képzést Egyesületünk valósította meg. Ezen képzésbe igyekeztünk minél kisebb létszámú csoportokat bevonni annak érdekében, hogy az elméleti, illetve a gyakorlati oktatás minél hatékonyabb legyen.

Így két, 10 fős csoporttal indítottuk el a tanfolyamot, melyben mind a 10-10 fő elvégezte az úgynevezett alapozó modult, a Mezőgazdasági általános modult, mely által a hallgatóknak lehetőségük volt megismerni a kistermelői élelmiszer feldolgozás, értékesítés szabályozási hátterét, az élelmiszerbiztonság, élelmiszerhigiénia, élelmiszerraktározás, tárolás főbb előírásait, az őstermelői adózás -, a könyvelés -, az üzleti tervezés alapjait, valamint a mezőgazdasági termelés jogi szabályozását. A képzési program további két moduljai kis csoportos foglalkozásokban valósultak meg.

Az Árutermelői képzés célja az elméleti és gyakorlati ismeretek megszerzése mellett a készségek, képességek fejlesztése, a szakmai-, személyes-, társas és módszerkompetenciák kialakítása annak érdekében, hogy a hallgató a képzési program elvégzése után a mezőgazdaságban, akár egyéni vagy társas vállalkozás keretén belül tudja kamatoztatni a képzésen megszerzett ismereteket.

A Mindennapi Kultúráért Egyesület fontos szerepet vállalt a TÁMOP 2.1.2/12-1. „Idegen nyelvi és informatikai kompetenciák fejlesztése” c. kiemelt, országos projekt megvalósításában, melynek fő célja a felnőtt lakosság munkaerő-piaci esélyeinek növelése idegen nyelvi és digitális ismeretekkel kapcsolatos képzésekkel.

A TÁMOP 5.4.6. program keretében az FSZK-val együttműködve 18 db 60 órás képzést bonyolítottunk le egészségügyi intézményekben, ahol több mint 200 egészségügyi dolgozó vett részt a Speciális kommunikációs szükségletű személyek kommunikációs technikák elsajátítása című képzésen.

A TÁMOP 2.1.2. projekt keretén belül a nyelvi és informatikai képzések, ill. Speciális kommunikációs szükségletű személyek kommunikációs technikák elsajátítása című képzések esetében a modulzáró vizsgák eredménye minden esetben megfelelt volt.

A GINOP 6.1.1.-15 program keretében az elsők között kezdtük el az Alapkompetencia fejlesztés képzést 2016. februárjában Fejér megyében. 15 településen 22 csoportban 520 fő iratkozott be a tanfolyamokra, közülük 477-en végeztek.

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Heves megyében, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is vannak hasonló óráink, továbbá a GINOP 6.1.2-15 „Digitális szakadék csökkentése” projekt keretében is vannak képzéseink.

Ismerje meg képzéseinket

OKTATÁS

Tudjon meg még többet egyesületünk által szervezett képzéseinkről. Meghirdetett tanfolyamaink a nemzeti szakképzési és felnőttképzési hivatal által engedélyezett.

Egyesületünk hitvallása

CÉLJAINK

Három oktatási vállalkozás lépett 2011. decemberében a tagok sorába, mellyel – az Egyesület céljainak megfelelően - országos lefedettségű hálózatot hoztak létre.